Арда надви ЦСКА 1948 с 3:2 в закриващ 13-ия кръг

...

Класен Спас Делев донесе триумфа на Арда над ЦСКА 1948

Арда надделя ЦСКА 1948 с 3:2 в закриващ 13-ия кръг на еfbet Лига мач. Срещата започва с 21 българи, като единственият чужденец бе Жуниньо в състава на гостите.

Малко след половин час игра Лазар Марин си означи автогол и изведе Арда напред, а пет минути по-късно Алекс Петков удвои задатъка на гостите. Второто полувреме обаче бе изрично за домакините, които стопиха пасива си с попадения на Ивайло Чочев и Симеон Петров. В последните секунди на постоянното време обаче Спас Делев показва класа и с елегантен удар донесе успеха на кърджалийци.

И двата тима влязоха внимателно в срещата, което сведе рисковите обстановки до най-малко. След първите 10 минути гостите се посъбудиха и два поредни пробива на Спас Делев заплашиха вратата на Наумов, само че не задоволително. Домакините отвърнаха с неакуратен изстрел на Ангел Бастунов.

Последва серия от неточни изстрели и към двете порти, с цел да пристигна 33-ата минута, когато гостите поведоха благодарение на Лазар Марин, който прати топката в личната си врата.

Пет минути по-късно Спас Делев центрира от корнер, а новият български национал Алекс Петков се измъкна от опеката на Георги Ангелов и прати топката във вратата на Наумов.

В самия завършек на първата част Иван Коконов също прати топката в мрежата на Наумов, само че попадението не бе зачетено поради засада.

Секунди преди почивката пък Георги Русев нацели гредата след пряк изстрел от директен свободен удар.

След подновяването на играта домакините заиграха по-смело и в 57-ата минута Ивайло Чочев съумя да върне едно попадение. "Червените " проведоха добра офанзива по дясното крило, приключила с удар на Чочев, който бе оставен непокрит в наказателното поле. Националът се възползва по най-хубавия метод от грешката в синьо и понижи пасива на ЦСКА 1948.

Малко след час игра Жуниньо насочи неочакван изстрел към вратата на Наумов. Родният пазач мазета, а топката срещна и страничния дирек на вратата. Секунди по-късно шансът оказа помощ и на гостите, чийто задатък можеше да бъде премахнат, в случай че ударът на Чочев бе в очертанията на вратата на Караджов.

В 76-ата минута ЦСКА 1948 възвърне равенството, откакто влезлият от пейката Симеон Петров порази Караджов. Младежкият ни национал се извиси над всички при центриране от корнер и прати топката във вратата на съперника.

В последните секунди на мача Спас Делев показва съвършен надзор над топката и с още по-перфектен удар я прати във вратата на Наумов, с цел да донесе трите точки на Арда.

Така гостите си потеглиха с трите точки от "Васил Левски ", което им отрежда осмо място във краткотрайното класиране с 14 пункта. "Червените " пък остават на 12-о място с 11 точки.

ЦСКА 1948 - Арда КР 2:3
0:1 Лазар Марин (авт.) 33'
0:2 Алекс Петков 38'
1:2 Ивайло Чочев 57'
2:2 Симеон Петров 76'
2:3 Спас Делев 89'