Арда излезе на трето място във временното класиране след обрат

...

Арда излезе трети след обрат над Славия, белите продължават да затъват

Арда излезе на трето място във краткотрайното класиране след поврат над Славия вкъщи. Двубоят от шестия кръг на Първа лига приключи 2:1. " Белите " прекъснаха головата си суша в 39-ата минута, когато Радослав Кирилов откри резултата. През втората част домакините стигнаха до цялостен поврат след голове на Иван Коконов (72) и Радослав Василев (82).

Така възпитаниците на Николай Киров събраха 12 точки и изпревариха ЦСКА, въпреки и по голова разлика. Славия е предпоследен с едвам една точка в актива си. За столичани това бе пета поредна загуба.
 Арда - Славия 2:1, гол на Ради Василев онлайн
Арда - Славия 2:1, гол на Ради Василев

Аут за дуела е капитанът Пламен Крумов

Двубоят стартира мощно за домакините. В 6-ата минута Спас Делев преодоля Венцислав Бенгюзов в наказателното поле и стреля технично, само че Георги Петков избави. Последва корнер за Арда, след който Петко Ганев стреля неопределено с глава.

В 10-ата минута още веднъж Петков трябваше да се намесва. Светослав Ковачев изведе Делев очи в очи с вратаря на гостите, само че ветеранът още веднъж бе на висота и избави.
 Снимка 497183
Източник:

Пет минути по-късно Делев стреля неопределено от границата на наказателното поле. Малко по-късно Васил Симеонов се намеси след удар с глава на Милен Гамаков. В 31-ата минута пък Филип Кръстев реализира независим пробив в наказателното поле и стреля неопределено.

В 35-ата минута Арда провежда рискова контраофанзива. Делев напредна и шутира мощно, само че Петков още веднъж се намеси добре. Малко по-късно удар на Ковачев мина около гредата.
 Снимка 497181
Източник:

В 39-ата минута Славия поведе. Ертам Томбак центрира към задната греда, където Радослав Кирилов надскочи Деян Лозев и вкара за 0:1.

На полувремето Николай Киров пусна в игра Радослав Василев на мястото на Милен Желев. В 54-ата минута домакините желаеха дузпа. Матеус Леони изпревари Емил Стоев в наказателното поле и бе повален. Главният рефер Валентин Железов остана безгласен, макар че имаше учредения да уточни бялата точка.
 Снимка 497179
Източник:

Малко по-късно Калоян Кръстев порази вратата на Арда, само че голът му бе анулиран поради нарушаване на нападателя против Ганев.

В 72-ата минута Арда изравни. Емил Мартинов центрира в наказателното поле, където Ради Василев смъкна топката с глава за Иван Коконов, а той от няколко метра не остави шансове за Петков за 1:1.
 Снимка 497178
Източник:

Десет минути по-късно въодушевената игра на домакините още веднъж даде резултат. Матеус Леони направи страховит пробив отляво и пусна към Ради Василев в наказателното поле. Нападателят финтира Терзиев и с прекрасен удар не остави шансове на Петков за 2:1.

В добавеното време на срещата Димитър Рангелов насочи удар от към 12 метра, само че Ганев съумя да почисти от голлинията.