Арда и Локомотив Пловдив играят при резултат 1:1 на старта

...

НА ЖИВО: Арда - Локомотив Пловдив 2:1, Йорданов наказа смърфовете

Арда и Локомотив Пловдив играят при резултат 1:1 на старта на 24-ия кръг в efbet Лига. Попадението за "смърфовете " означи Парвиз Умарбаев още в 3-ата минута, а Александър Георгиев изравни в 25-ата изравни. Двубоят стартира в 17:30 часа в Кърджали. Срещата може да гледате онлайн по DIEMA SPORT, а в уеб страницата Gong.bg ще проследим всичко най-интересно.

Още в 3-ата минута Петко Ганев върна с глава доста неприятно топката към Мартин Луков. От обстановката се възползва пресиращия Парвиз Умарбаев, който с грациозен прехвърлящ удар над някогашния си съотборник в Локо Пд откри резултата.

След към 10 минути игра Локомотив имаше два страхотни шанса да удвои, първо удар на Боруков срещна напречната греда, а секунди по-късно още веднъж зимното попълнение на пловдивчани имаше късмет на единствено няколко метра от вратата на "сините " от Кърджали. В средата на част Василев опита удар от дъгата, само че грешникът за гола Ганев мазета с глава в корнер.

Две минути след удара на Василев, неговият адаш от домакините - Александър Георгиев изравни, стреляйки от няколко метра след избавяне на Рейдър при удар на Ковачев.

Четири минути след изравнителното попадение Тонислав Йорданов се възползва от центиране на Георгиев, което се отклони в Бидунга и с глава наказа Рейдър за повторно.

LIVE / Арда - Локомотив Пловдив 2:1

0:1 Парвиз Умарбаев 3`

1:1 Александър Георгиев 25`

2:1 Тонислав Йорданов 29`

Арда: 71.Мартин Луков, 5. Петко Ганев, 8. Милен Желев, 9. Тонислав Йорданов, 10. Светослав Ковачев, 11. Александър Георгиев, 24. Алекс Петков, 25.Давид Кики, 33. Иван Тилев, 70. Христо Иванов, 80. Лъчезар Котев

Старши треньор: Стамен Белчев

Локомотив Пловдив: 71. Лукас Рейдър, 61. Райън Бидунга, 5. Мартин Паскалев, 50. Йосип Томашевич, 6. Емил Янчев, 9. Бирсент Карагарен, 19. Александър Василев, 20. Милош Петрович, 7. Парвиз Умарбаев, 14. Димитър Илиев, 99. Преслав Боруков

Старши треньор: Александър Тунчев