Ангола все пак стигна до победа в груповата фаза на

...

Ангола за малко да се размине с първа победа на Световното

Ангола въпреки всичко стигна до победа в груповата фаза на международното състезание по баскетбол в Китай. Африканците нанесоха трето следващо проваляне на Филипините, оставяйки противника си на последно място в група D, а след днешния успех със 84:81 си обезпечи третото място в крайното класиране.

Двата тима изиграха оспорван мач във “Фошан Интернешънъл Спортс енд Кълчърал Арина”, като филипинците останаха на крачка от поврат след мощен взлом в последната четвърт на днешния дуел. Преди финалните 10 минути те изоставаха с 9 точки, само че съумяха да докарат нещата до продължение - 73:73 след последната сирена. В спомагателното време обаче Ангола въпреки всичко стигна до триумфа, затваряйки срещата при резултат 84:81.

Валдесилио Жоаким вкара 20 точки за африканския отбор, Яник Морейра и Реджи Муур осъществиха по 12, а Карлош Мораиш и Жак Консейсао прибавиха по 10. Андрей Блатч бе най-хубав за филипинците с 23 точки, а Джаймар Перес завърши със 17.