Английският първенец Манчестър Сити спечели с класиката 3:0 гостуването си

...

Манчестър Сити започна силно в Шампионска лига

Английският отличник Манчестър Сити завоюва с класиката 3:0 гостуването си на Шахтьор (Донецк) в Харков на старта в група С на Шампионската лига. В другата среща Динамо (Загреб) размаза дебютанта Аталанта с 4:0.

„ Гражданите " имаха самодейността от самото начало и още в първите секунди Родри пропусна да се разпише след центриране на Де Бройне. Натискът им продължи и Рияд Марез (24) откри резултата с добавка, откакто топката се бе отбила в гредата при удар на Гюндоган от границата на наказателното поле.

Илкай Гюндоган (38) удвои задатъка на гостите още преди почивката след аистенция на Марез, а минута преди този момент някогашният нападател на ЦСКА Жуниор Мораеш пропусна да вкара самичък против вратаря Едерсон.
Източник: fakti.bg