Английският национален отбор продължава наглед спокойното си пътешествие към Мондиал

...

Англия проспа 80 минути, но все пак прегази малтийците

Английският народен тим продължава привидно спокойното си странствуване към Мондиал 2018. Без да блестят изключително, островитяните се оправиха с Малта, побеждавайки последния в група F с 0:4.

Селекцията на Гарет Саутгейт срещна сериозен отпор от страна на домакините, които на моменти се защитаваха с 8 индивида. Всичко това затрудни много техничните състезатели на " Трите лъва ", които трябваше да чакат чак до 53-ата минута, с цел да стигнат до първия си гол.

Деле Али привидно задържа топката прекомерно дълго, само че в действителност откри чудесна междина за майсторски пас към непокрития от малтийската защита Хари Кейн. От няколко метра таранът постави завършек на головата си суша.

Поданниците на Кралицата затвърдиха своя триумф четири минути преди края, когато отдалечен шут на Райън Бъртранд хвана неопитен Хог и удвои британската преднина.

И когато всички мислеха, че срещата ще приключи при този резултат, гостите подвигнаха високо оборотите и в границите на 60 секунди мушнаха два гола на " кръстоносците ". В 91-ата минута името си измежду голмайсторите записа Дани Уелбек, а точка на разногласието, малко по-късно, постави Хари Кейн с втория си гол в квалификацията.

Британците не престават да са безапелационен водач в група F. Второто място е за Словакия, която през днешния ден завоюва директната борба за второто място против Словения с 1:0. Трети пък са шотландците, които довечера разрушиха Литва с 3:0 като посетител.

МАЛТА - АНГЛИЯ 0:4

0:1 Хари Кейн (57 " ), 0:2 Бъртранд (86 " ), 0:3 Уелбек (90+1 " ), 0:4 Кейн (90+2 " )

СТАДИОН: " Та " Кали ", Валета

СЪДИЯ: Артур Диаш (Португалия)

МАЛТА: Хог, Зерафа, Агюис, Борг, Мускат, Магри, Шчембри, Фенек, Кристенсен, Фаруджа, Писани (резерви: Бонело, Джонсън,Борг, Фенех, Файла, Мускат, Камилиери, Гамбин, Мифсуд)

АНГЛИЯ: Харт, Кейхил, Бъртранд, Уокър, Джоунс, Хендерсън, Ливърмор, Окслейд-Чембърлейн, Стърлинг, Али, Кейн (резерви: Хийтън, Бътланд, Дефоу, Стоунс, Варди, Кийн, Кресуел, Чалоба, Смолинг, Уелбек, Стъридж, Рашфорд)