Английският гранд се класира за 1/2-финалите в Купата на Лигата,

...

Автогол и дузпа класираха Челси за 1/2-финалите в Купата на Лигата

Английският гранд се класира за 1/2-финалите в Купата на Лигата, откакто в профил Брентфорд с победа с 0:2 като посетител в четвъртфинален мач. Автогол и дузпа в последните 10 минути на срещата осигуриха на " сините " мяста в полуфиналната фаза.
Заради доста играчи, инфектирани с COVID-19, Томас Тухел бе заставен да играе с играчи от академията на " сините " и повече запаси. Това оказа въздействие, като през първата част Брентфорд имаше по-опасните положения за гол, само че не се възползва от тях.
През втората част Челси усъвършенства играта си и на собствен ред стигна до няколко голови положения, които също не бяха оползотворени. Едва в 80-ата минута лондончани поведоха в резултата - и то след автогол на Понтус Янсон, който имаше нещастието да прати топката в личната си врата.
Пет минути по-късно Челси получи правото да извърши дузпа, а Жоржиньо вкара от бялата точка. Така " сините " се класираха за полуфиналите, където ще срещнат отбора на .
Източник: sportlive.bg