Английските грандове Mанчестър Юнайтед и Арсенал не успяха да се

...

Манчестър Юнайтед и Арсенал поделиха точките в зрелищен мач

Английските грандове Mанчестър Юнайтед и Арсенал не съумяха да се победят и приключиха наедно 2:2 в дербито от междинния 15-и кръг на Премиършип.
Гостуващият отбор на " артилеристите " на два пъти повеждаше в резултата, само че не съумя да удържи преднината си.
Мениджърът на " алените дяволи " Жозе Моуриньо изненадващо остави на пейката Пол Погба и Ромелу Лукаку, а вместо тях се появиха Пол Погба и Антони Марсиал
Арсенал поведе в 26-ата минута с гол на Шкодран Мустафи, а отговорът на Юнайтед последва бързо и след четири минути Марсиал възвърне равенството.
Александър Лаказет още веднъж даде преднина на лондончани в 68-ата минута, а този път домакините върнаха попадението още в ответната офанзива, когато Джеси Лингард порази противниковата мрежа за 2:2, резултат, който се резервира до края.
Арсенал не познава провалянето към този момент в 13 срещи и е на пето място в класирането с 31 точки, а Манчестър заема осмо място с 23 точки.