Англия счупи половинвековната прокоба и най-после елиминира Германия на голям

...

Англия надви Германия след успех с 2:0 на Уембли

Англия счупи половинвековната поличба и най-сетне отстрани Германия на огромен конгрес. Това се случи след триумф с 2:0 на осминафиналите на Евро 2020, оповестяват от Gol.bg

Вечните противници изиграха спиращо дъха първо полувреме на стадион "Уембли ", в което липсваха само головете. "Трите лъва " започнаха и приключиха частта с дълбока преса и смела игра, само че пък германците също имаха своите благоприятни условия.

Мануел Нойер избави застрашителен снаряд на Рахим Стърлинг, а на отсрещната врата непростителен пропуск самичък против вратаря направи Тимо Вернер. Секунди преди почивката Матс Хумелс се намеси ослепително в защита и не разреши на Хари Кейн да вкара несъмнено попадение.

Второто полувреме стартира с рисков удар на Хаверц, само че в 75-ата минута "Трите лъва " поведоха. Рахим Стърлинг стартира акцията и приключи с прецизен удар в дребния пеналт. Малко по-късно Германия можеше да изравни, само че Томас Мюлер направи непростителен пропуск. Така пристигна 86-ата минута, в която Хари Кейн удвои задатъка на своите и прати цялата нация в възторг.

Така за първи път от 1966 година (финала на световното) насам Англия отстрани Германия на огромен футболен конгрес. На четвъртфиналите (3 юли в Рим) момчетата на Гарет Саутгейт излизат против Швеция или Украйна, които играят довечера от 22.00 часа.
Източник: skandal.bg