Англия продължава да крачи уверено към световното първенство в Русия.

...

Aнглия се пробуди в края и записа изразителна победа

Англия продължава да крачи решително към международното състезание в Русия. Селекцията на Гарет Саутгейт не позволи изненада и отвя с 4:0 Малта като посетител на острова на рицарите. Без да блестят изключително, англичаните се поздравиха с триумфа против последния в Група " F ".

Гостите срещнаха сериозен отпор от страна на домакините, които на моменти се защитаваха със 7-8 индивида. Техничните състезатели на " трите лъва " бяха затруднени и трябваше да чакат чак до 53-ата минута, с цел да стигнат до първия си гол. Хари Кейн откри след асистенция на Деле Али - 0:1.

Силни заключителни минути на срещата доведоха до изразителната победа на гостите. В 85-ата минута отдалечен шут на Райън Бъртранд хвана неопитен Андю Хог - 0:1.

И когато всички мислеха, че срещата ще приключи при този резултат, англичаните подвигнаха още повече оборотите и в границите на 60 секунди означиха нови две попадения. В 91-ата минута Дани Уелбек попадна в прегръдките на съотборниците си, след което Хари Кейн означи втория си гол в квалификацията.

Англия е водач в Група " F " със 17 точки, Словакия събра 15, откакто завоюва с 1:0 борбата за второто място против Словения. По 11 имат словенците и Шотландия, която довечера отвя Литва с 3:0.