Англия победи с категоричното 3:0 Норвегия и се на полуфинал

...

Англия уверено влезе в Топ 4 на Световното по футбол за жени

Англия победи с безапелационното 3:0 Норвегия и се на полуфинал на международното състезание за дами. Срещата се игра на "Стад Океан " в Льо Авър и предложи доста страсти за феновете.

Съставът на Англия поведе още в 3-ата минута, когато с огромна доза шанс топката стигна до Джил Скот и тя се разписа отблизо разстояние. Елън Уайт направи резултата 2:0 в 40-ата минута, откакто бе изведена сама против вратарката на Норвегия.

В 57-ата минута англичанките вкараха трети гол с красиво осъществяване след заучено състояние. Бетани Мийд от фаул върна към границата на наказателното поле, където Лусиа Бронз със мощен шут прати топката в мрежата за 0:3.

Англичанките можеха да завоюват и още по-убедително, само че Никита Парис пропусна дузпа в 83-ата минута.

На полуфиналите Англия чака спечелилия от срещата сред Франция и Съединени американски щати. /БТА