Англия победи Хърватия с 2:1 и завърши на първо място

...

Радост за Англия, мъка за Хърватия в драма на "Уембли"

Англия победи Хърватия с 2:1 и приключи преди всичко в група 4 (А) на Лигата на нациите. Успехът за островитяните, пристигнал след два късни гола на митичния " Уембли ", ги изкачи до върха с актив от 7 точки, пред Испания с 6 и Хърватия с 4. Така " Трите лъва " не престават напред в шампионата, а " ватрените " изпадат в по-долна дивизия.

Гостите изненадващо поведоха в 57-ата минута, когато Андрей Крамарич овладя в наказателното поле, засуети се, само че се измъкна и съумя да насочи удар. След лек рикошет топката се озова в мрежата зад Пикфорд.

Англия изравни в 78-ата минута. Влезлият като промяна единствено пет минути по-рано Джеси Лингард бе най-съобразителен в наказателното поле и осъществя. До гола се стигна след дълъг тъч от Джо Гомес, при който капитанът Хари Кейн свърши огромната част от работата, успявайки да пусна топката към играча на " Манчестър Юнайтед ".

В 85-ата минута " Трите лъва " реализираха цялостен поврат. Бен Чилуел центрира от директен свободен удар, а Хари Кейн засече във вратата на Ловре Калинич. Топката бе много сложна за стража на хърватите, като преди да влети в мрежата му срещна и гредата.

Така Хари Кейн изведе Англия до върха в групата и продължение напред в шампионата, донасяйки наслада на Англия. Хърватия пък има защо да съжалява. Тимът на Златко Далич бе на малко над половин час от първото място, а в последна сметка изпада.

Източник: btvnovinite.bg