Англия най-после успя да развали проклятието на дузпите! След като

...

Англия най-после развали проклятието на дузпите!

Англия най-сетне съумя да скапе проклятието на дузпите! След като на 3 пъти отборът от Острова отпадаше на международни шампионати след рулетката на ударите от бялата точка, в този момент Англия се оправи.

Футболистите на Гарет Саутгейт се класираха на четвъртфинал, елиминирайки Колумбия с 4:3 след дузпи (1:1 в постоянното време и продълженията).

На стадион " Спартак " в Москва Хари Кейн откри резултата в 57-ата минута от дузпа, която бе много дискусионна и провокира гнева на колумбийските футболисти. Йери Мина изравни надълбоко в добавеното време, откакто засече с глава центриране от корнер.

При дузпите също имаше драма. Джордан Хендерсън първи направи пропуск и по този начин Колумбия имаше преднина. В следствие обаче последните два удара на южноамериканците бяха изпуснати от Урибе и Карлос Бака.

Така Англия ще срещне Швеция в четвъртфинаблен конфликт от Мондиала в Русия.