Англия и Италия завършиха при 0:0 в среща от група

...

Англия и Италия направиха „сухо“ реми в Лигата на нациите

Англия и Италия приключиха при 0:0 в среща от група 3 на Лига " А " от Лигата на нациите.
Гостите от Италия пропуснаха първата добра опция в дуела още във 2-ата минута, само че Давиде Фратези стреля около гредата. Само няколко минути по-късно Тами Ейбрахам можеше да вкара за Англия след неточност на италианската защита, само че стреля настрана.

Пет минути по-късно Мейсън Маунт стреля мощно, само че Донарума отби топката в напречната греда.
Последва спокоен четвърт час, с цел да се стигне до пропуща на Сандро Тонали в 22-ата минута, само че ударът на полузащитника бе избавен, предава sport.blitz.bg.

До края на първата част бяха пропуснати още няколко положения, само че Джак Грийлиш и Мейсън Маунт пропуснаха за Англия, а Джанлука Скамака и Матео Песина за Италия.

Англия стартира по-силно втората част и Рахим Стърлинг пропусна две положения в 53-ата и 55-ата минута. Италия няколко минути по-късно след удар на Джовани Ди Лоренцо, на вратарят на домакините избави.
Уинфред Нонто също имаше късмет да се разпише за Италия в 70-ата минута, само че шутира неопределено. Последната по-добра обстановка в мача пропусна Хари Кейн в 79-ата минута.

В другата среща от групата Унгария и Германия приключиха при 1:1 и по този начин класирането се резервира, а всички прибавиха по точка към актива си. Италия остава водач с 5 точки, следва Унгария с 4, Германия с 3 и Англия с две. Последните два отбора към момента са без победа след първите три срещи от групата.

ЛИГА " А "
Англия - Италия 0:0
Нидерландия - Полша 2:2

0:1 Мати Кеш (18), 0:2 Пьотр Желински (49), 1:2 Дейви Клаасен (51), 2:2 Дензел Дъмфрис (54)
Уелс - Белгия 1:1
0:1 Юри Тилеманс (51), 1:1 Бренан Джонсън (86)
Унгария - Германия 1:1
1:0 Жолт Наги (6), 1:1 Йонас Хофман (9)

ЛИГА " В "
Украйна - Армения 3:0

1:0 Руслан Малиновски (61), 2:0 Вячеслав Караваев (77), 3:0 Виталий Миколенко (84)
Република Ирландия - Шотландия 3:0
1:0 Алан Браун (20), 2:0 Трой Парът (28), 3:0 Майкъл Обафеми (51)
Румъния - Финландия 1:0
1:0 Никушор Банку (30)
Черна гора - Босна и Херцеговина 1:1
0:1 Лука Менало (62), 1:1 Адам Марушич (77)

ЛИГА " С "
Фарьорски острови - Литва 2:1

0:1 Фьодор Чернич (6), 1:1 Вильомир Давидсен (20 дузпа), 2:1 Якуп Андреасен (45)
Люксембург - Турция 0:2
0:1 Хакан Чалханоглу (37 дузпа), 0:2 Сердар Дурсун (76)
Източник: fakti.bg