Андрей Гълъбинов се разписа за успеха на Дженоа с 3:2

...

Гълъбинов донесе първия успех на Дженоа в Серия А

Андрей Гълъбинов се разписа за триумфа на Дженоа с 3:2 над Каляри като посетител в дуел от 8-ия кръг на Серия А. Българският национал вкара първия гол за отбора си.

Още в 8-ата минута Адел Таарабт откри по отличен метод българина и той не остави шансове на вратаря на Каляри. Десет минути по-късно още веднъж Гълъбинов имаше опция да се разпише, само че вратарят този път беше на мястото си.

В 35-ата минута Гълъбинов върна жеста на Таарабт и последния се разписа за 2:0 в интерес на "грифоните ".

През втората част домакините се върнаха в мача след гол на Паволети в 48-ата минута. Все отново в 76-ата минута Лука Ригони осъществя за 3:1 в интерес на Дженоа. Три минути по-късно Жоао Педро фиксира крайното 3:2 в интерес на Дженоа.

Това беше първа победа за отбора на Гълъбинов и е на 16-ото място с 5 точки. Каляри са на 14-ото място с 6.

Болоня победи СПАЛ с 2:1, Кротоне без Александър Тонев приключи вкъщи 2:2 с Торино, Сасуоло и Киево не се победиха - 0:0, а Сампдория се оправи с Аталанта и победи с 3:1.