Андерлехт“ продължи агонията си в белгийското първенство.Съперникът на Лудогорец“ в

...

Съперникът на Лудогорец агонизира - 0:2 у дома срещу лидера „Генк“

„ Андерлехт “ продължи мъката си в белгийското състезание.

Съперникът на „ Лудогорец “ в плейофа за Лигата на конференциите загуби с 0:2 домакинския си мач против „ Генк “ и остана на 11-о място, с едвам 20 точки актив. „ Генк “ безапелационно води с 46 т. след 17-ия кръг.

Футболистите на „ Андерлехт “ бяха изцяло надиграни на собствен терен. Те не съумяха да окажат и минимална опозиция, даже откакто гостите останаха с 10 души четвърт час преди края след червен картон за Херардо Артеага, отбелязал втория гол. Първото попадение бе дело на Пол Онуачу.

Не помогнаха и фойерверките, които изстреляха почитателите на брюкселския отбор. Заради това мачът бе преустановен за няколко минути. Отделно той закъсня с 15 минути, защото ентусиастите на гостите не бяха съумели да заемат местата си на стадион „ Лото парк “.

В белгийския шампионат настава едномесечна пауза поради започващото в неделя Световно състезание в Катар.

Въпреки това ще има мачове за Купата на Белгия. На 30 ноември „ Андерлехт “ отново излиза против „ Генк “ - този път като посетител. Този шампионат е единственият, в който закъсалият гранд има някакви шансове.