Американският щат Мериленд е под вода, хиляди се евакуирани в

...
Американският щат Мериленд е под вода, хиляди се евакуирани в
Коментари Харесай

Хиляди евакуирани в САЩ и Куба заради бурята Алберто

Американският щат Мериленд е под вода, хиляди се евакуирани в щата Флорида , а западна и централна Куба са залети от проливни дъждове.
 
Силен дъжд провокира огромни наводнения в американския щат Мериленд . Улиците на Еликот сити са под метри вода. На фрагменти, качени в обществените мрежи, се виждат изцяло наводнени улици, блокирани коли и хора, блокирани в здания. Губернаторът на щата разгласи изключително състояние.
 
Хиляди поданици на американския щат Флорида се изтеглиха поради субтропическата стихия Алберто, която се придвижва на север през Мексиканския залив, съобщи Ройтерс. Метеоролозите предизвестиха, че бурята може да провокира рискови за живота наводнения в южните крайбрежни Американски щати. Очаква се тя да доближи сушата през днешния ден в северозападната част на Флорида, съобщи Националният център по ураганите на Съединени американски щати.
 
Алберто е първата наименована атлантическа стихия за 2018 година, която стартира преди формалното начало на сезона на ураганите . Според прогнозите тя ще бъде придружена от ветрове с оптималната скорост към 85 км/ч и ще донесе дъждове от порядъка на 30 см, обхващайки регион, разпрострян се от Мисисипи до западната част на Джорджия. След това ще премине през долината на река Тенеси на следващия ден и вдругиден.
 
Над 5000 индивида бяха евакуирани и в Куба поради Алберто, съобщи ТАСС, като се базира на кубинската телевизия. Бурята донесе проливни дъждове, изключително в западната и централната част на страната. Стихията провокира внезапно повишаване на равнището на реките и водохранилищата и наводни ниски региони в провинциите Пинар дел Рио, Артемиса, Матансас, Виля Клара и Санкти Спиритус.Няма данни за жертви и опустошения, само че са нанесени съществени вреди на селскостопанските култури.
Източник: dariknews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР