Американският гард на Академик Бултекс 99 Айзея Юмипиг бе в

...

Американец нокаутира Спартак в Пловдив

Американският гард на Академик Бултекс 99 Айзея Юмипиг бе в основата на успеха на пловдивчани над Спартак (Плевен) в първия мач от осмия кръг в НБЛ. Домакините надделяха противника си с 94:75, с цел да реализиран четвъртата си победа през сезона и да пресечен серията си от три следващи загуби.

Юмипиг се включи брилянтно от пейката и вкара 27 точки за единствено 24 минути. Американецът нокаутира плевенчани със 70% успеваемост от тройката (7/10), както и 4 отнети топки, 4 битки и 2 асистенции.

Сънародникът му Шакир Смит вкара 16, Мартин Дурчев добави 15, а Васил Бачев се отличи с 13. Повратен миг бе втората част на дуела, извоювана от пловдивския отбор с 33:20, след което гостуващия тим дефинитивно смъкна гарда.

Академик Бултекс 99 приключи с общо 15 тройки, които пристигнаха вследствие на 26 асистенции и едвам 6 неточности.

Николай Маринов се отличи с 20 за осмата поредна загуба на Спартак, чийто играчи към момента нямат победа този сезон.