...

Зрелище между Арсенал и Барселона в Калифорния

Американските почитатели не престават да се радват на зрелищни футболни срещи сред европейските грандове. Голово шоу спретнаха Арсенал и Барселона в контролата им, играна на стадион „ СоФай Стейдиъм “ в Ингълууд, Калифорния.

Двубоят приключи 5:3 за британския клуб.

През първото полувреме Барса на два пъти повежда, а Арсенал изравнява. Лавината от голове стартира в 7-ата минута, когато прецизен бе Роберт Левандовски от състава на „ каталунците “.  Равенството бързо бе възобновено посредством попадение на Букайо Сака. Рафиня изведе още веднъж напред испанския първенец, само че „ топчиите “ върнаха с гол на Кай Хаверц.

Снимка: БГНЕС/ЕPA

След паузата Леандро Тросар се трансформира в воин за британския отбор с два гола. Феран Торес върна един за Барселона в 88-та минута, само че Арсенал нанесе мълниеносен удар посредством Фабио Виейра за крайното 5:3.

В Хюстън, Реал Мадрид се наложи над Манчестър Юнайтед с 2:0 в различен другарски конфликт.

Кралският клуб стартира по желан метод, повеждайки в резултата още в 6-та минута, а дебютният си гол за „ белите “ осъществя новата покупка Джуд Белингам. В края на срещата още един от новодошлите през лятото на „ Сантяго Бернабеу “ – Хоселу, оформи крайното 2:0.

По този метод играчите на Карло Анчелоти записаха още един триумф в инспекциите след обрата над Милан от 0:2 до 3:2, до момента в който Юнайтед изгубиха още веднъж след провалянето от Рексъм с 1:3. За „ алените дяволи “ подготовката продължава с дуел против Борусия Дортмунд, до момента в който Реал играе поредно с Барселона и Ювентус преди старта на новия сезон в Ла Лига.

Източник: safenews.bg