Американската гимнастичка Симон Байлс спечели 23-и медал от световните първенства,

...

Феноменалната Симон Байлс спечели 23-и медал от световни първенства

Американската гимнастичка Симон Байлс завоюва 23-и орден от международните шампионати, като на шампионата на планетата по спортна гимнастика завоюва златото на прескок. Така тя изравни достижението на беларусина Виталий Шчербо. 22-годишната американка получи резултат от 15.399 точки, втора остана сънародничката й Джейд Кери с 14.883 точки. Третото място и бронзов орден завоюва британката Елиса Дауни с 14.816. С днешното злато високата едвам 142 сантиметра Байлс има общо 23 оценки от Световни шампионати, като 17 от тях са златни, три са сребърни и три са бронзови. Шчербо има също толкоз, като се е състезавал за три страни: Съюз на съветските социалистически републики, Оперативно-наблюдателно дело и Беларус, а 15 от всичките му 23 медала са за Беларус. Байлс ще може да усъвършенства върха още довечера, като ще се състезава и на смесена успоредка. Ако се качи на подиума, то тя ще се трансформира в най-титулованата гимнастичка при мъжете и при дамите в историята на спортната гимнастика. Карлос Едриел Юло пък донесе първо злато за Филипините на Световно по спортна гимнастика. 19-годишният Юло завоюва златото на земя с резултат от 15.300 точки, в действителност впечатляващо достижение. Второто място остана за израелецът Артьом Долгопят, който има 15.200. Скокът в оценката за трудност на осъществяването от 6.2 на 6.5 действително обезпечи триумфа на филипинеца. Третото място е за китаеца Сяо Жотън с 14.933 точки.