Американката Слоун Стивънс стартира с победа на Шампионата на Женската

...

Слоунс Стивънс преодоля съпротивата на Осака

Американката Слоун Стивънс започва с победа на Шампионата на Женската тенис асоциация (WTA) на осемте най-хубави през сезона в Сингапур с награден фонд 7 милиона $. Стивънс победи в първия мач от Червената група шампионката от Откритото състезание на Съединени американски щати Наоми Осака (Япония) със 7:5, 4:6, 6:1 за 2:25 часа. Американката, шампионка от US Open през 2017 година, преодоля пасив от 4:5 в първия сет. След това Стивънс завоюва три следващи гейма и поведе в резултата. Във втората част Наоми Осака доминираше, взе задатък от 5:2 и без проблеми изравни. Стивънс стигна до триумфа след безапелационен трети сет, в който направи три пробива и даде единствено гейм на съперничката си. В другия мач от групата шампионката от " Уимбълдън " и лидерка в схемата Анжелик Кербер (Германия) ще играе по-късно през днешния ден против дебютантката и осма сложена Кики Бертенс (Холандия).