Американката Ша`Кари Ричардсън спечели титлата в спринта на 100 метра

...

Ша'Кари Ричардсън спечели титлата на 100 метра спринт при жените на световното първенство по лека атлетика в Будапеща

Американката Ша`Кари Ричардсън завоюва купата в спринта на 100 метра при дамите на международното състезание по лека атлетика в Будапеща (Унгария). Ричардсън победи с най-хубав персонален резултат и връх на шампионатите от 10.65 секунди, а второто място остана за представителката на Ямайка Шерика Джаксън с 10.72 секунди.

Бронзовото отличие стана владеене на друга спринтьорка от Ямайка 36-годишната Шели-Ан Фрейзър-Прайс с 10.77 секунди, което бе нейно най-хубаво достижение за сезона.

Ричардсън бе трета в своята полуфинална серия с 10.84 секунди, само че съумя да се класира за финалното тичане по време. Американката, която пропусна Олимпиадата в Токио поради позитивен тест за марихуана и не съумя да се класира за Световното състезание през предходната година, шокира фаворитките от Ямайка.

Седем от деветте финалистки на 100 метра бягаха под 11 секунди.