Американецът Остин Дилън спечели 60-ото издание на най-популярното състезание от

...

Фотофиниш за най-напрегнатия НАСКАР

Американецът Остин Дилън завоюва 60-ото издание на най-популярното съревнование от сериите НАСКАР - " Дайтона 500 ", като измина дистанцията от 500 благи за тъкмо 3 часа, 37 минути и 4 секунди. Битката за второто място обаче продължи до самия край, където Джей Уолъс изпревари с едвам 0.001 хилядни третия Дани Хамлин. Надпреварата бе изпълнена и със серия от произшествия.

Дилън започва от 14-а позиция, само че с чудесно каране стигна до триумфа, като съумя да се защищити от два съществени случая, които белязаха кръга. Първият от тях се случи в 59-ата обиколка, когато цели девет състезатели завършиха присъединяване си, а включително и седемкратният победител Джими Джонсън. Втората злополука бе в 102-рата обиколка, когато още петима състезатели се отдръпнаха. Сред тях бе и Даника Патрик, за която това бе предпоследно присъединяване в НАСКАР сериите. 35-годишната икона на автомобилния спорт обмисля да започва и в " Индианаполис 500 " през май, след което да спре със спортната си кариера.

Дилън посвети триумфа си на Дейл Ърнхард, който почина в автомобилна злополука на " Дайтона " преди тъкмо 17 години на 18 февруари 2001 година.