Американецът Франсис Тиафо е следващият съперник на Григор Димитров на

...

Ето кой е следващият съперник на Григор Димитров в Австралия

Американецът Франсис Тиафо е идващият противник на Григор Димитров на Australian Open. Той победи италианеца Андреас Сепи с 6:7(3), 6:3, 4:6, 6:4, 6:3 в мач, траял 3 и 21 минути.

Двубоят се игра паралелно с този на Димитров, само че беше доста по-оспорван и нескончаем. Сепи взе първата част след тайбрек. Тиафо изравни след пробив в шестия гейм на втория сет.

Италианецът още веднъж си върна преимуществото с ранен пробив, само че Тиафо се избави с късен брейк. Сепи въпреки всичко направи още един пробив и затвори третия сет с 6:4.

Тиафо проби при започване на четвъртата част, само че трябваше да избавя точки за пробив преди да изравни сетовете след 6:4.

В последната част още веднъж сервиращите имаха преимущество, откакто американецът проби в първия гейм. Той съумя да да осъществя втория си мачбол в най-дългия гейм от дуела.

Димитров победи Тиафо на Откритото състезание на Канада. Но мачът беше равносилен и Тиафо направи усещане с ексцентричната си игра, само че и слаба душeвност.

След това двамата играха в демостративен шампионат в Чикаго. Тогава хасковлията беше решителен.

Източник: petel.bg