Александра Начева спечели титлата в тройния скок от турнира по

...

Александра Начева спечели четвърто злато за България на младежката олимпиада

Александра Начева завоюва купата в тройния скок от шампионата по лека атлетика на младежката олимпиада в Буенос Айрес с резултат 13,86 м. Втора е Мария Висенте от Испания с 13,67 м, а трета остана Мария Привалова (Русия) с 13,03 м.
Това бе четвърти златен орден за страната ни на игрите.
В бокса Горяна Стоева загуби в полуфиналите на категория до 51 кг с 1:4 съдийски гласа против Адижат Гбадамоси (Нигерия).
В надпреварата по художествена гимнастика нашата Татяна Воложанина остана пета в крайното класиране със общ брой от 62,100 т от четирите апарат. Воложанина игра най-силно на бухалки (16.550), на обръч получи оценка 16.200 т, на топка - 14.800, а на лента - 14.550 т. Златото взе рускинята Дария Трубникова с 69.400 т. На второто място е Христина Похранична (Украйна) с 65.100 точки, а на третото място приключи италианката Талиса Торети с 64.650 т.
Източник: actualno.com