Александър Зверев (Германия) спечели турнира по тенис на червени кортове

...

Зверев взе титлата на Мастърс“-а в Мадрид

Александър Зверев (Германия) завоюва шампионата по тенис на червени кортове от сериите „ Мастърс “ в испанската столица Мадрид с награден фонд с награден фонд 6,2 милиона евро. Поставеният под номер 2 в схемата Зверев надви на финала над петия в схемата Доминик Тийм (Австрия) с 6:4, 6:4 за 78 минути. 21-годишният немец осъществя пробиви в първия гейм и на двата сета, а в това време сервираше доста устойчиво и не даде нито една опция за брейк на австриеца.

Тийм, който на четвъртфиналите отстрани защитаващия купата си Рафаел Надал, действаше нервно и за втора поредна година загуби на финала.

„ Аз съм доста удовлетворен. Спечелих третата си купа от сериите „ Мастърс “, а съм единствено на 21 години. Поздравления и за Доминик, който победи Рафа, а да направиш това на алено и то в Испания е извънредно достижение “, сподели Зверев.
Източник: bnr.bg