Александър Везенков реализира 4 точки, всички от които в последните

...

Втора победа за Везенков и Олимпиакос в Евролигата

Александър Везенков осъществя 4 точки, всички от които в последните три минути на мача с Баскония, за успеха на Олимпиакос с 85:80 като посетител в мач от втория кръг на Евролигата по баскетбол за мъже.

Българският национал получи единствено 15 игрови минути, само че бе на терена в решителните моменти в края на дуела, когато домакините от Баскония пробваха обезверен взлом, с който да извърнат мача. Преди това гръцкият вицешампион бе натрупал солидна пренина, която бе 14 точки при започване на последната четвърт.

Победата е втора за Олимпиакос и с нея играчите на Дейвид Блат разделят първото място с тимовете на Фенербахче, ЦСКА Москва и първенеца Реал Мадрид.

Най-резултатен за Олимпиакос в мача бе сърбинът Никола Милутинов с 23 точки, до момента в който за испанците грузинецът Торнике Шенгелия приключи с 21.