Александър Везенков пропусна втори мач, а Сакраменто Кингс си отмъсти

...

Везенков пак не игра за Сакраменто

Александър Везенков пропусна втори мач, а Сакраменто Кингс си отмъсти за изненадващата загуба през предходната седмица и победи със 123:98 Шарлът Хорнетс в мач от постоянния сезон на Националната баскетболна асоциация на Съединени американски щати и Канада (НБА).

Везенков пропусна и вчерашния мач на Кингс против Детройт Пистънс.

Кийгън Мъри вкара 21 от 25-те си точки още през първото полувреме, а Домантас Сабонис записа дабъл-дабъл с 24 пункта и 10 битки за тима на Сакраменто. С това Кингс се приближиха на един мач от водача в Тихоокеанската дивизия Лос Анджелис Клипърс, който надделя Торонто със 126:120.

Малик Монк вкара 20 точки и Де`Арън Фокс добави 19 за Сакраменто, който завоюва и втория си мач от серия от пет следващи гостувания. Шарлът обаче бе цялостен новобранец, откакто загуби 14 от последните си 15 дуела и победи единствено Кингс на 2 януари.

Джейсън Тейтъм бе най-резултатен с 45 точки, в това число 12 в продължението, а Бостън Селтикс усъвършенства салдото си като хазаин до 18/0 след победа със 127:120 против Минесота Тимбъруулвс.

Джейлън Браун приключи с 35 точки и 11 битки за Селтикс, които сложиха нов клубен връх за следващи победи вкъщи. Предишното върхово достижение бе 17 триумфа на тима от сезон 1957/1958. Минесота пък остана без победа в Бостън от 2004/2005 насам.

Виктор Уембеняма записа втория най-бърз трипъл-дабъл в историята и Сан Антонио Спърс победи Детройт Пистънс със 130:108. Французинът, първи избор в драфта, записа 16 точки, 12 битки и 10 асистенции в границите на едвам 21 минути, като това бе и първи трипъл-дабъл в кариерата му. Той обаче изостана с една минута от достижение на Ръсъл Уестбруук през 2014.

Джейлън Джонсън вкара 25 точки и завоюва 16 битки, а Атланта Хоукс се завърна на победния път след 139:132 след продължение против Филаделфия 76ърс. 22-годишният американец изравни при 132:132 единствено минута преди края на спомагателната част и затвори вечерта си с лишаване и тройка 40 при оставащи 40 секунди до сирената.

Тайрийз Макси записа 35 точки, осем битки и девет асистенции за Фили, а Тобиас Харис приключи с 32 пункта и 10 битки. Сиксърс изостанаха на 5.5 мача от Селтикс в Атлантическата дивизия.