Александър Везенков отново бе диригент за Олимпиакос, който започна финалната

...

Силен Везенков даде тласък на Олимпиакос за титла в Гърция

Александър Везенков още веднъж бе диригент за Олимпиакос, който стартира финалната офанзива на шампионската купа в Гърция. Тимът от Пирея завоюва първия плейофен край против Панатинайкос със 73:70, с което поведе в серията с 1-0.

Победата не пристигна елементарно, а Везенков още веднъж приключи срещата като най-полезен състезател (MVP).

„ Червените “ стартираха с 10-0 и изцяло направляваха обстановката, имайки удобна двуцифрена преднина. На почивката задатъкът им бе 8 точки (41:33). След подновяването на играта обаче Пао излезе видоизменен. „ Детелините “ изиграха извънредно мощна последна четвърт, която завоюваха с 22 точки против 12 за домакините от Олимпиакос. Тазгодишният финалист в Евролигата обаче не се даде и съумя да запази задатъка си до края.

Снимка: Olympiacos / EUROKINISSI

Везенков бе измежду титулярите и записа 34 минути. В тях той осъществя 20 точки, 7 битки и 2 асистенции.

Неговият отбор продължи серията си без загуба в гръцкото състезание, като няма проваляне, през сезона в 27 мача. Вторият мач от финалната серия ще е на 8 юни, а хазаин е Панатинайкос.

Етикети: Александър ВезенковбаскетболГърцияОлимпиакосПанатинайкос
Източник: safenews.bg