Александър Тексие вкара в продължението и донесе победата на Кълъмбъс

...

Кълъмбъс победи Бъфало след продължение

Александър Тексие вкара в продължението и донесе успеха на Кълъмбъс над Бъфало с 4:3 в мач от Националната хокейна лига.

Французинът се разписа в 2:08 минута на спомагателната част за първия триумф на Бъфало през сезона.

Кълъмбъс поведе с гол на Оливер Бьоркстранд в неговия юбилеен мач номер 200 в НХЛ. Буун Дженър и Ник Фолиньо вкараха другите два гола за Блу Джакетс.

За Бъфало в постоянното време се разписаха Виктор Олофсон, Маркус Йохансон и Джеф Скинър.
Шампионът Сейнт Луис победи Торонто с 3:2 като посетител и оглави класирането в Централната дивизия.

Алекс Пиетранело означи основния гол за втората поредна победа на Сейнт Луис.
Оскар Сундквист и Брейдън Шен вкараха другите попадения за Блус, а за домакините от Торонто точни бяха Фредрик Готие и Уилямс Ниландер.

Първенство на Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада (НХЛ), мачове от постоянния сезон:

Кълъмбъс - Бъфало 4:3 след продължение
Торонто - Сейнт Луис 2:3