Александър Николов и Лубе Чивитанова отпаднаха в четвъртфиналите на италианската

...

Александър Николов и Лубе Чивитанова отпаднаха от плейофите на италианската Суперлига

Александър Николов и Лубе Чивитанова отпаднаха в четвъртфиналите на италианската волейболна Серия А1. В съдбоносен пети дуел от серията отборът отстъпи на Минт Веро Волей (Монца) с 1:3 (23:25, 23:25, 25:20, 22:25).

Българският волейболен национал бе най-резултатен за своя тим, паралелно с Марлон Янт Ерера. Двамата означиха по 19 точки.

В зала " Еуросуоле Форум " равенството в първия гейм се резервира до 21:21, преди гостите да завоюват частта. Във втората част двата отбора си разменяха серии от следващи точки, само че още веднъж гостуващият тим имаше последната дума.

Възпитаниците на Джанлоренцо Бленджини водеха от самото начало в третия гейм и понижиха изоставането си. Четвъртата част обаче още веднъж бе на сметката на гостите, които справедливо се поздравиха с триумфа.

Най-резултатен за спечелилите бе Стивън Маар с 22 пункта.

На полуфиналите Монца ще премери сили с първенеца Трентино, който завоюва серията си против Модена с 3:0 победи.