Александър Лазаров спечели титлата на двойки на турнира по тенис

...

Лазаров спечели титла на двойки в Румъния

Александър Лазаров завоюва купата на двойки на шампионата по тенис за мъже в Куртя де Арджеш. В събота вечер българинът и неговият румънски съотборник Калин Манда победиха с 6:4, 6:4 напълно домакинската двойка Петру-Александру Лунчану и Стефан Палоси.

Лазаров и Манда завоюваха подаването на противниците си в петия гейм за 3:2, само че Лунчану и Палоси върнаха пробива за 4:4. Българо-румънската двойка обаче завоюва нов пробив в края и приключи сета с победа.

Втората част бе идентична. Лазаров и Манда поведоха с 2:1 с пробив и Лунчану и Палоси го върнаха мигновено с 2:2, само че българинът и румънецът стигнаха до нов брейк в седмия гейм за 4:3. Лазаров и Манда взеха идващите си две подавания и сложиха завършек на мача след час и 14 минути игра.

По-рано денем Лазаров отпадна на сингъл с 6:4, 0:6, 2:6 против водача в схемата Ернан Казанова от Аржентина.  Снимки: Емона Цончева, Sportal.bg