Александър Лазаров и Габриел Донев се класираха за четвъртфиналите на

...

Лазаров и Донев преодоляха втория кръг в Куртя де Арджеш

Александър Лазаров и Габриел Донев се класираха за четвъртфиналите на шампионата по тенис на червени кортове в Куртя де Арджеш (Румъния) с награден фонд 15 хиляди $.

Лазаров, който подложен под номер 3, се наложи над Богдан Павел от Румъния с 6:4, 6:0 за 79 минути игра. След 4:4 в първия сет Алекс завоюва последните осем гейма в мача.

На четвъртфиналите Лазаров ще играе против един от любимците за трофея и петият в схематаСимоне Ронкали от Италия.

Габриел Донев победи с 6:4, 6:2 Александру Маноле от Румъния. Донев реализира четири пробива с цел да завоюва първия сет. Във втората част Габриел нямаше проблеми и затвори мача с 6:2 за 87 минути игра.

За място на полуфиналите Донев ще играе против лидера в главната скица Хернан Касанова от Аржентина.

При триумф на четвъртфиналите Лазаров и Донев ще играят един против различен на полуфиналите.

По-късно през днешния ден ще има български конфликт на четвъртфиналите в шампионата по двойки. Александър Лазаров и Калин Манда от Румъния ще играят против Александър Донски и Максим Тихомиров от Съединени американски щати.