Александър Донски отпадна в първия кръг на турнира по тенис

...

Александър Донски загуби от Мартин Клижан на София Оупън

Александър Донски отпадна в първия кръг на шампионата по тенис от сериите АТП 250 в София с награден фонд 501 хиляди евро.

Българинът загуби от квалификанта Мартин Клижан (Словакия) с 5:7, 1:6 за 76 минути.

Двамата изиграха равносилен първия сет, в който Донски сервираше сносно. Клижан съумя да вземе подаването на българина в 12-ия гейм и да поведе в резултата.

Във втория сет шампионът  на България в зала не устоя физически, позволи нови два пробива и загуби мача.

19-годишният Донски, 1529-и в света, заслужи " уайлд кард " от уредниците, откакто в края на януари завоюва купата на Държавното състезание в зала.

Тийнейджърът направи дебют в шампионатите на АТП.

Във втория кръг Клижан ще играе против лидера в схемата Стан Вавринка (Швейцария).
Източник: bnr.bg