Албания нанесе втора загуба на Исландия в квалификационната Група H

...

Албания обърка сметките на Исландия

Албания нанесе втора загуба на Исландия в квалификационната Група H за Евро 2020, откакто завоюва с 4:2 дуела на " Елбасан Арена ". Това обърка проектите на " викингите ", които при победа щяха да имат идентичен точков актив с водачите Турция и Франция. Кастриот Дермаку (33') и Eлсеид Хисай (52') на два пъти даваха преднина на домакините, само че исландците успяваха да изравнят посредством Гилфи Сигурдсон (47') и Колбейн Сигторсон (58'). Одисе Роши (79') и Сокол Чикалеши (82') донесоха успеха на Албания.

Домакините започнаха по-активно. В 13-ата минута удар на Манай срещна гредата. Гилфи Сигурдсон пропусна добра опция в средата на полувремето, когато стреля настрана от задачата. Така се стигна то 32-рата минута, в която резултатът бе открит. След късо осъществяване на корнер Мемушай центрира в наказателното поле, където Кастриот Дермаку засече с глава.

Само две минути след началото на втората част Гилфи Сигурдсон изравни резултата, откакто се пребори за една топка по десния фланг, влезе в наказателното поле и приключи невъзмутимо за 1:1. Албания обаче отговори бързо и в 52-рата минута Хисай още веднъж даде преднина на домакините след положително двойно с Манай и удар над вратаря - 2:1.

Попаденията продължиха да валят със същия интензитет. В 58-ата минута Сигторсон изравни след удар от въздуха, с който не остави късмет на Стракоша.

Albania #EURO2020 pic.twitter.com/qRD1tSAqyg
— UEFA EURO 2020 (@UEFAEURO) September 10, 2019 Резервата Роши още веднъж даде задатък на Албания 79-ата минута, когато пробия отляво и стреля до близката греда. Три минути по-късно Чикалеши постави точка на разногласието, откакто се възползва от неточност в защитата на гостите и направи 3:1. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ТУК! МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА ТУК! ЕВРО 2020 6 кръг, вторник 10 септември  Албания 4:2краен резулат  Исландия