Алавес и Барселона при резултат 1:1 в късния съботен двубой

...

Буксуването на Барса в Ла Лига продължава

Алавес и Барселона при резултат 1:1 в късния съботен дуел от осмия кръг на Примера дивисион. Луис Риоха откри резултата в 31-ата минута след груба неточност в отбраната на каталунците. Антоан Гризман изравни в 63-ата минута след идентична неправилност.

Барселона записа четвърти следващ мач в Ла лига без победа. Каталунците стигнаха едвам до 1:1 против Алавес в гостуването си от осмия кръг на испанския шампионат. Лео Меси и компания би трябвало да съжаляват извънредно доста, защото от 62-ата минута играха с човек повече, откакто Хота получи втори жълт картон поради рискова игра против Пике.

По този метод възпитаниците на Роналд Куман са в серия от домакинско тъждество против Севиля, загуба като посетител на Хетафе, проваляне вкъщи от Реал Мадрид и реми против Алавес.

В седмата минута Меси опита да изведе зад отбраната Фати, само че подаването му бе разгадано от Пачеко.

В 13-ата минута Фати още веднъж бе изтърван от опеката си отляво, излезе самичък против Пачеко, само че изстрелът му мина настрана от лявата греда.

3 минути по-късно Дейверсон видя включването на Мендес от десния фланг, подаде му, а вторият шутира, само че Нето избави.

В 20-ата минута Фати и Гризман комбинираха в наказателното поле, само че опитът за гол на французина приключи с удар в навън.

В 23-ата минута Меси опитва хитро осъществяване от свободен удар ниско под стената, само че топката бе изчистена от голлинията.

В 31-ата минута Луис Риоха се възползва от недоразумение сред Жерард Пике и Нето. Бранителят върна една рутинна топка към вратаря, който обаче не овладя добре топката и притичалия Риоха я отскубна от кратата му, с цел да опъне мрежата за 1:0.