Ал Насър бе близо до отпадане от азиатската Шампионска лига,

...

Ал Насър трябваше да прави обрат в Шампионската лига на Азия

Ал Насър бе покрай отпадане от азиатската Шампионска лига, само че в последна сметка завоюва финалния плейоф против отбора на Шабаб Ал Ахли с 4:2.

Саудитският отбор стартира мощно мача и поведе рано с гол на Талиска в 11-ата минута. Вицешампионът на Саудитска Арабия обаче не съумя да задържи преднината си дълго и 7 минути по-късно пристигна изравняването, което бе донесено от Яхия Ал Гасани.

Същият футболист направи кошмара цялостен след почивката, когато изведе напред гостите от Обединените арабски емирства.

Кристиано Роналдо и компания до последно изоставаха, само че финалният взлом даде своите плодове за късна наказателна акция. Първо Султан Ал Ганам изравни две минути преди края на постоянното време, а в петата минута от продължението създателят на първия гол Талиска изведе още веднъж Ал Насър напред в резултата.

Две минути по-късно пък блестяща офанзива, приключена от Марсело Брозович направи триумфа на “шейховете ” по-убедителен.

Въпреки това Ал-Насър остави доста въпросителни с играта си през днешния ден. Особено притеснителни са грешките в защита, които могат да костват доста за Роналдо и компания.