Ал Итихад загуби с 1:3 от Ал Хилал в четвъртфиналите

...

Бензема пропусна дузпа, а Ал Хилал срази Ал Итихад за Купата на арабските шампиони

Ал Итихад загуби с 1:3 от Ал Хилал в четвъртфиналите за Купата на арабските първенци, а Карим Бензема се регистрира с пропусната дузпа за " жълто-черните ".

Ал Хилал излезе напред в резултата още в 14-ата минута, когато Сергей Милинкович-Савич се разписа с глава след центриране на Рубен Невеш. В края на първата част грандът от Рияд стигна до втори гол. Негов създател стана Салем Ал Даусари от дузпа.

Ал Итихад се върна в мача в 56-ата минута. Тогава Ромариньо се разписа с удар от близко след подаване на Игор Коронадо. В 71-ата минута " сините " вкараха трето попадение, дело на Малком.

В 77-ата минута Бензема имаше опция да върне интригата от бялата точка, само че ударът му срещна гредата.