Актуалният шампион в Националната Баскетболна Асоциация Торонто Раптърс стартира сезон

...

Шампионите откриха сезона в НБА с трудна победа

Актуалният първенец в Националната Баскетболна Асоциация Торонто Раптърс започва сезон 2019/20 с извънредно сложна победа, откакто се наложи при семейството си на Ню Орлийнс Пеликанс със 130:122 (27:30; 29:31; 32:25; 29:31; 13:5) след продължение.

Паскал Сиакам изигра отличен дуел за „ Динозаврите “ и способства с „ дабъл-дабъл “ за триумфа – 34 точки и 18 битки, а Фред Ванвлийт и Кайл Лаури прибавиха надлежно по 34 и 22 точки.

Брендън Инграм беше най-резултатен за гостите – 22 точки, Джош Харт завърши с „ дабъл-дабъл “ – 15 точки и 10 битки, а Джей Джей Ридик и Николо Мели вкараха надлежно по 16 и 14 точки.

Баскетболистите на Ню Орлийнс започнаха мощно дуела и поведоха с двуцифрена разлика – 15:4 след по-малко от четири минути игра, само че по-късно първенците се съвзеха от неприятното начало и стопиха изоставането си до единствено три точки след първата четвърт – 27:30.

Във втория интервал играта вървеше равностойно, само че в избрани моменти Пеликанс използваха по-добре възможностите си и това им разреши да запазят нежната си преднина до почивката – 61:56.

Второто полувреме мина при непрекъсната замяна на превъзходство, откакто в третия интервал Торонто стигна до поврат – 88:86, само че в заключителните 12 минути баскетболистите на Ню Орлийнс се добраха до равенството и пратиха мача в продължение – 117:117,

Допълнителните пет минути на дуела започнаха с замяна на сполучливи офанзиви и към двата коша, само че по-късно домакините от Торонто поеха цялостен надзор върху събитията на терена, като отвориха преднина от 7-8 точки, която им подсигури и крайния триумф – 130:122.