Ако Славия“ елиминира Локомотив в неделя, финал за седмото място

...

Без финал ако Славия елиминира Локо

Ако „ Славия “ отстрани Локомотив в неделя, край за седмото място в шампионата няма да има. За него ще се класира непосредствено спечелилият от двойката „ Черно море “ - „ Септември “. Седмото място дава право на плейоф за евротурнирите против третия в класирането на Първа лига, като сега това е „ Левски “. „ Берое “ обаче също има шансове да стигне до него.„ Белите “ са обмисляли да откажат мача с пловдивчани, който към този момент не им е нужен след извоюваната купа, тъй като влизат в Европа с нея. Но санкцията е прекадено огромна, като БФС я направи 100 000 лв., с цел да отпадне изваждането на тим от групата, както бе преди. Така в неделя Локо съвсем няма да има проблеми с продължаването напред, тъй като евентуално Златомир Загорчич ще пусне юношите или множеството запаси след триумфа на титулярите.
Източник: marica.bg