Акапулко. Григор Димитров записа драматична загуба с 1:2 сета от

...

Григор Димитров се провали в Акапулко срещу контузен американец

Акапулко. Григор Димитров записа трагична загуба с 1:2 сета от „ щастливия губещ “ Стефан Козлов (САЩ) на старта на шампионата в Акапулко. Срещата продължи близо 3 часа и половина, след които роденият в Скопие тенисист подвигна победоносно ръце след 7:6 (8), 5:7, 6:3.

Бившият №3 в света изигра слаб мач, като позволи 11 двойни неточности и отстъпи пред непретенциозния противник, който във втория сет даже получи травма, само че все пак съумя да надделее.

Българинът трябваше да играе против Максим Креси, само че противникът му се отхвърли малко преди началото на мача и на корта като " благополучен губещ " излезе Козлов, което не му попречи бързо да се приспособява към новата обстановка и да завоюва мача.

Григор стартира нерешително и позволи пробив още при първото си подаване. Българинът върна пробива в осмия гейм и изравни за 4:4, само че по-късно загуби сета след тайбрек.

Хасковлията продължи да играе на приливи и отливи, първият му сервис не вървеше, позволи два пробива и при 5:3 Козлов сервираше за продобиване на мача. Григор Димитров откри сили, направи пробив, по-късно още един и съумя да вземе втория сет със 7:5. Във втората част Козлов на два пъти взе здравно спиране поради разбиране в бедрото и това също оказа помощ на българина да завоюва сета.

В третия съдбоносен сет Димитров позволи основен пробив в шестия гейм за 2:4 и загуби с 3:6.

Източник: focus-news.net