Академия Пушкаш победи с 2:1 носителя на Купата на Унгария

...

Отборът на Камен Хаджиев е трети в Унгария, Дебрецен изпадна

Академия Пушкаш победи с 2:1 носителя на Купата на Унгария Хонвед и приключи сезона на трето място, печелейки бронзовите медали. Камен Хаджиев още веднъж беше титуляр и игра цялостен мач. Майрон Джордж даде преднина на Хонвед в 22-ата минута, само че до почивката Жолт Наги изравни, а в 84-ата минута нидерландецът Лусиано Слагвеер донесе успеха на Академия Пушкаш.

Тимът на Хаджиев финишира с 54 точки - четири повече от Мезьокьовешд, който записа серия от слаби резултати след изгубения край за националната купа. Днешното посещение на първенеца Ференцварош беше изгубено с 0:1. Единствения гол в дуела вкара Томас Нгуен. Титлата е 31-а за най-успешния маджарски клуб, който в хода на акцията позволи единствено три провали.