Академика (Клинчени) се наложи с 2:0 над гостуващия и постигна

...

Пашов титуляр при първата победа на Академика

Академика (Клинчени) се наложи с 2:0 над гостуващия и реализира първа победа от началото на сезона в Румъния. В състава на Илие Поенару титуляр беше Георги Пашов, а другите двама българи - Асен Чандъров и Цветелин Чунчуков, останаха отвън групата за дуела.

Първото полувреме беше равностойно, само че след почивката домакините подвигнаха оборотите и справедливо стигнаха до трите точки. В В 61-ата минута ветеранът Еугениу Чеботару шутира от границата на наказателното поле, топката леко се отби от тялото на неприятелски футболист и влетя в мрежата за 1:0.
Само осем минути по-късно стражът на Газ Метан Александру Бузбуки не съумя да боксира добре след центриране от корнер и от това се възползва Никита Патриче, който от близко удвои задатъка на Академика.

Отборът от Клинчени събра 6 точки и се изравни с днешния си съперник в средата на класирането. Лидер с цялостен актив след 5-ия кръг е.

Лига 1 5 кръг, събота 26 септември  Академика Клинчени 2:0краен резулат  Газ Метан Медиаш