Академик записа втора поредна домакинска победа, след като победи Черноморец

...

В уникална драма Академик победи Черноморец

Академик записа втора поредна домакинска победа, откакто победи Черноморец с 87:82.
Прочетете още
Първата четвърт приключи при 27:20 за Академик. Във втората четвърт Черноморец завоюва с 25:21 и по този начин на полувремето резултатът беше 48:45 за тима на Академик.

Третата четвърт беше извоювана с 16:15 от домакините. Драмата в последната четвърт цялостна - резултатът беше 79:79, само че Черноморец направи тройка и поведе с 82:79, Академик отвърна също с тройка и фаул на Александър Милов и поведе с 83:82. В края на дуела бяха свирени две следващи механически фаула на треньора на Черноморец - Васил Евтимов. Васил Бачев вкара четирите наказателни фаула и след 87:82 Академик завоюва дуела.

Така Академик записа втори следващ триумф вкъщи след успеха над Берое преди седмица.

Най-резултатен за Академик стана Васил Бачев с 21 точки, 14 добави Джейлън Минет, а с 12 се отличи Александър Милов. С показател от 19 за състезател на мача беше избран Махмуд Давидов.

За Черноморец най-резултатен стана Георги Боянов с 26 точки.

Следващият мач на Академик е на 7 януари 2023г.  - домакинство на Ямбол.
Източник: trafficnews.bg