Академик загуби гостуването си на Берое с 95:87. Пловдивчани бяха

...

Академик беше много близо до обрат срещу Берое

Академик загуби гостуването си на Берое с 95:87. Пловдивчани бяха доста покрай страховит поврат в последната четвърт, само че малко не им стигна да реализират успеха.

Първата четвърт беше извоювана с 26:18 от Берое. Във втората част домакините завоюваха с 27:20.

Третата част беше извоювана с 24:21 от Берое. Академик изигра страхотна последна четвърт и беше извънредно покрай свръхестествен поврат. Разликата спадна единствено до три точки при 88:85, само че след тройка на Александър Янев Берое съумя да завоюва дуела. Последната четвърт беше извоювана с 28:18, а крайният резултат беше 95:87.

Дайшон Найт стана най-резултатен с 16 точки, Робъртс Фрейманис добави 15 точки, а Васил Бачев приключи с 14.

Седариан Рейнс стана най-резултатен за Берое със 17 точки.

Следващият мач на Академик е още в сряда на 16 март, когато отборът приема израелския Апоел Халил Елион, а в събота пловдивчани са домакини на Шумен в среща от НБЛ.
Източник: trafficnews.bg