Академик (Свищов) победи с 2:0 като в отложен мач от

...

Академик се наложи като гост над Дреновец

Академик (Свищов) победи с 2:0 като в отсрочен мач от петия кръг на Северозападната Трета лига, игран на “Арена Дреновец”. Герой на мача стана Преслав Антонов, който осъществя и двете попадения.

В 65-ата минута той стреля неспасяемо по диагонала от 10 метра. 15 минути преди края пък насочи бомбен шут от 25 м, като заби топката под напречната греда. Академик владееше самодейността през съвсем целия дуел, а още пропуски направиха голмайсторът и Мартин Колев.

В 25-ата пък Георги Стоянов насочи топката в мрежата на противника за домакините, само че попадението не беше зачетено поради засада. От Дреновец не одобриха решението на рефера и след края на срещата обявиха, че за следващ път съдиите се подиграват с тима им.

С тази победа свищовския отбор реализира втори следващ триумф и заема 12-ото място в класирането с актив от 12 точки. Дреновец се намират на 2 меса по-надолу с 1 точка по-малко.

Стартови сформира:

Дреновец: 12. Борис Георгиев, 17. Чавдар Александров, 23. Ивайло Иванов, 16. Александър Петров, 6. Атанас Велев, 14. Кристиян Илиев, 9. Калоян Цветков, 20. Георги Тодоров, 11. Димитър Маймунков, 7. Георги Стоянов, 10. Денис Димитров

Академик (Свищов): 84. Виктор Владимиров, 3. Иван Ганев, 15. Пламен Ангелов, 7. Георги Йорданов, 21. Веселин Габров, 5. Валентин Антонов, 17. Ивайло Данаилов, 23. Кристиан Аначков, 16. Мартин Колев, 11. Преслав Антонов, 13. Димитър Костадинов