Академик“ (Пловдив) постигна трета победа в Балканската лига по баскетбол.

...

„Академик“ (Пд) бие в Балканската лига

„ Академик “ (Пловдив) реализира трета победа в Балканската лига по баскетбол.

Пловдивският отбор, воден от старши треньора Дарко Костич бе с класа над македонския „ Кожув “ и го надигра с  88:57 точки в  зала " Колодрума ".

През целия мач домакините бяха по-добрият тим и не оставиха подозрение в превъзходството си, демонстрирайки и отличен % в далечната пукотевица - 12 тройки от 27 опита или 44 % успеваемост.

„ Академик “ взе удобен задатък от 13 точки още в първата четвърт, а през втората задатъкът на домакините набъбна още повече.

И след почивката пловдивският отбор продължи изцяло да управлява мача, а две тройки на Дайшон Найт подвигнаха разликата над 20 точки.

В последната четвърт задатъкът на пловдивчани трансферира 30 точки, а Дарко Костич вкара в игра всички свои състезатели, в това число и 14-годишния гений Симеон Димитров.

Васил Бачев бе най-резултатен за спечелилите с 20 точки, от които 6 тройки, Дайшон Найт добави 15, Секулов - 14.

С тази победа „ Академик “ излезе на върха в Балканската лига с 9 точки, пред „ Берое “, който има 8.
Източник: bnr.bg