Академик Пловдив -2 и Миньор 2015 спечелиха днешните мачове от

...

Академик Пловдив -2 и Миньор 2015 с победи в ББЛ А група

Академик Пловдив -2 и Миньор 2015 завоюваха днешните мачове от ББЛ А група, надлежно в райони Юг и Запад.

Академик Пловдив -2 се наложи безапелационно над 3.6.9 Баскетболен клуб със 105:58 в зала „ Сила “.

Двубоят стартира доста оспорвано, само че след мощна серия в края на първата част, след 10 минути игра баскетболистите на Йордан Иванов поведоха с 19:13. Те имаха доста съществено преимущество в подкошието и на полувремето се откъснаха с 48:29. Темпото се резервира и след паузата, като преднината на Академик доближи 33 точки, а преди последната четвърт той водеше със 74:47. Разликата продължи да пораства и в оставащото време, като символичните домакини завоюваха още по-убедително. Те означиха 13 тройки в мача против четири и въпреки да направиха 28 неточности в мача, 3.6.9 Баскетболен клуб сбърка 38 пъти.

Йоанис Кикрилис бе най-резултатен за триумфа с 28 точки и 8 откраднати топки. Кръстомир Михов има 22 с 12 битки плюс 7 неточности. Петър Ралчев вкара 17 точки, с 14 и 21 битки, само че и 7 неточности е Димитър Стамов, а Александър Язаджиев добави 11 точки. За противника Асен Попов се регистрира с 24 точки, само че и 7 неточности, а Робърт Радев направи дабъл-дабъл от 19 точки и 11 битки, плюс 7 откраднати топки, само че и сбърка най-вече пъти от тима си – 12.

Миньор 2015 продължава без загуба от началото на сезона в район Запад на ББЛ А група. В столичната зала „ Триадица “ тимът надделя Микс с 94:82 за 14-ата си победа, като триумфът пристигна основно след по-силна трета част.

Столичният отбор поведе с 8:2 на старта на мача и макар че баскетболистите на Георги Младенов правеха доста неточности, те имаха висока успеваемост и след първата част изравниха за 21:21. Двата тима неведнъж си разменяха водачеството през втория интервал и на почивката Миньор 2015 бе напред с 42:40. След паузата гостите взеха самодейността и преди заключителната четвърт към този момент бяха напред със 77:65. До края Микс не се отхвърли и на няколко пъти се приближи до 8, само че не съумя да заплаши съществено преднината на съперника си.

Кристиян Ставрев бе най-резултатен за спечелилите с 22 точки и 8 битки. Георги Дамянов означи 20, с 13 и 7 битки е Боян Тенев, Драгомир Енчев има 10 точки и 8 битки. За противника четирима приключиха с по 15 точки – Павел Теофилов, Виктор Германов (7 борби), Борислав Николов и Павел Мангуров.