Академик Пд игра добре, но записа втора загуба в предсезонните

...

Академик отстъпи на румънци в странна контрола

Академик Пд игра добре, само че записа втора загуба в предсезонните контроли. Пловдивският баскетболен отбор отстъпи на гостуващия румънски тим на Сибиу с 64:66 в зала " СИЛА ". Двубоят бе равносилен от самото начало, като след първата четвърт гостите имаха точка задатък при 20:19. До почивката Академик обърна развоя и поведе с 40:36 след първите 20 минути и с 60:54 след третата четвърт.

Сибиу съумя да се върне и на собствен ред излезе напред с 64:66 4:37 минути преди края. Тогава мачът бе спрян прибързано поради претовареност на залата, за което Академик (Пд) се извинява на феновете, следили срещата по интернет.  Снимка на БК Академик Пловдив.
Адриян Секулов бе най-резултатен за пловдивчани с 13 точки, Васил Бачев добави 12, Йере Вуцица се регистрира с 8 точки и 6 битки. Адсон бе най-резултатен за Сибиу със 17 точки, Лютет добави 13, Джаксън - 11.

В петък от 18 часа Академик Пд посреща различен румънски противник - Тимишоара, още веднъж в зала СИЛА.