Академик Бултекс победи гостуващия Балкан с 80:70 (26:15, 21:19, 10:20,

...

Академик Бултекс надигра Балкан с 10 точки разлика

Академик Бултекс победи гостуващия Балкан с 80:70 (26:15, 21:19, 10:20, 23:16) в дуел от НБЛ.

Отлично се включиха новите попълнения Митко Димитров и Никола Маравич, които бяха най-резултатни за спечелилите.

Левски Лукойл победи Берое с 81:74 като посетител
Левски Лукойл пречупи съпротивата на Берое

Новият тим на " сините " потегли с победа

Мачът стартира равностойно, само че домакините дръпнаха с проведена отбрана и 5 от 8 на тройката, спечелвайки първата четвърт с 26:15. Отборът на Асен Николов продължи да управлява мача, макар че 2 минути преди почивката гостите стопиха пасива си единствено на 6 точки. Пловдивският отбор продължи да играе устойчиво в защита, направи и няколко положителни бързи офанзиви и даже усили преднината си с 2 точки.

След почивката гостите коригираха дейностите си в нахлуване и отбрана, коригираха мерника в далечната пукотевица и се върнаха в мача. 7 минути преди края на мача Балкан изравни 59:59.

Талантът на пловдивския отбор Симеон Димитров направи огромен мач с 25 точки и 7 битки (коефициент 29), Маравич добави 18 токи и 8 битки, Мартин Дурчев се регистрира с 12 точки. Венци Петков бе най-полезен за гостите с 19 точки, Иванов добави 13, Брукс - 11.